Bakım

Bize Ulaşın

Talebiniz doğrultusunda yapılan klima bakım servis çalışmaları sırasında klimanız detaylı olarak incelenir, aksaklıklar tespit edildiği takdirde gerekli onarımlar yapılır. Konusunda uzman, profesyonel ve güvenilir ekibimiz öncelikle klimanın iç ve dış ünitelerindeki elektrik akımlarının ölçümünü yapar.

Elektrik kaçağı var mı, voltaj değerleri doğru mu, tespit edilir. Daha sonra iç üniteler genel olarak kontrol edilir; parçaları aşınmış mı, klimanın genel verimliliğini etkileyecek bir unsur var mı, incelenir. Ünitelerde bulunan elektronik kartlar kontrol edilir, boru hattının izolasyon kontrolleri yapılır, kablolar aşınmış mı teker teker incelenir.

Hava filtrelerinin temizliği yapılır, ki genellikle bu temizlik esnasında klima ilacı ve basınçlı su kullanılır. İç ünite evoparatörü özel solüsyonlarla dezenfekte edilir, hava geçişinin ve ısı transferinin daha sağlıklı gerçekleşmesi adına gerekli işlemler yapılır. Dış ünitenin ısı transferini daha verimli yapması için kondenser temizliği yapılır. Klimadaki gaz seviyesi ölçümlenir, gerektiği takdirde ilave yapılır.