Montaj

Bize Ulaşın

   

    Gürbüz Klima olarak klima montajı hizmetimizle müşterilerimizin konforlarını arttırmayı ve klimalarından maksimum verim almalarını amaçlıyoruz. Bunun için klima montaj talebi bize iletildiği zaman en kısa süre içerisinde müşterilerimizi ziyaret ediyoruz. Klima montajı yapmadan önce klimanın nereye monte edilmesi gerektiğini inceliyoruz. Klimanın iç ve dış ünitelerinin birbirlerine yakınlığı, aşırı sıcağa maruz kalmaması, odayı iyi ısıtması, diğer elektronik cihazlara yakınlık derecesi, odanın alanı, odada yaşayacak kişi sayısı gibi faktörleri değerlendirip hava sirkülasyonunun en verimli olacağı noktayı belirliyoruz. Klimanın montajı için en doğru yer bulunduktan sonra teknik aşamalarını başlatıyoruz.

İç ünite duvara takılmadan önce iç ünitenin bağlantıya hazır hale getirilmesi gerekir. İç ve dış ünitelerin içten dışa enerji aktarılması adına bağlantılar yapılır. Klimanın iç ünitesi duvara sabitlendikten sonra klima montajı işleminin ikinci aşamasına geçilebilir.

Dış ünite askı aparatları yardımıyla duvara ya da zemine monte edilebilir. İç ünitenin konumu ya da dış ünitenin monte edileceği alanın müsait olup olmaması teknisyenleri yönlendirecektir. Aynı zamanda dış ünitenin büyüklüğü, ağırlığı ve dış mekanın şartları da montaj türü üzerinde belirleyici olacaktır. Duvara monte edilecekse, duvarın yeterince sağlam olduğundan ve klimanın titreşimlerinden etkilenmeyeceğinden emin olunmalıdır. İç üniteye takılan ve açılan delikten geçirilen borunun dış mekanda izolasyonu yapılır, dış ünitenin boru bağlantıları yapılır, dış ünitenin yan tarafındaki kapak sökülerek iç ünitede yapılan enerji ve sinyal kablolarının bağlantısı, kablo renkleri de göz önünde bulundurularak dış ünite için de yapılır. Böylece klima montajı tamamlanmış olur. Klima bakımı, klima montajı, klima sökümü, klima onarımı ve klima yedek parçaları temini uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.